Yerel Seçimler

Posted by Mart 13th, 2019 in Yazılar

2019 Yerel Seçimleri

Beka Sorunu:

2019 yılı yerel seçimleri yaklaşıyor. Her siyasi parti kendi anlayışına göre propaganda yapmaya çalışıyor. Yerel seçimlerde yerel ile doğrudan ilgisi olmayan bir sürü söylem ve vaat havalarda uçuşuyor.

Yerel seçimi beka sorunu haline getirmek hiç kimselere yarar sağlamaz. Seçmeni daha da rahatsız eder.

Ülkemizde beka sorunu varsa mevcut hükümet bu soruna öncelik vererek gerekli tedbirleri almalıdır.

Siyasi partiler, bilhassa iktidarın koalisyon partileri 2019 yılı yerel seçimini bir “var olma”, “meşruiyet” ve “beka sorunu” haline getirerek halkın içinde bulunduğu ekonomik çöküntüyü ötelemenin, unutturmanın gayretindeler.

Ekonomik sıkıntılar:

Geçen yıla göre çok daha fazla fakirleştik. Her gün yeni zamlar birbirini takip ediyor ve ne kadarının da seçim sonuna ertelendiği biinmiyor.

Gelirimiz ile giderimiz arasındaki uçurum bir önceki yıla göre daha da arttı.

Vatandaş her gün nasıl geçineceğini ve öngöremediği gelecek güzel günleri kara kara düşünürken siyasi partilerin birbirlerine üstünlük sağlama gayreti ile davranması sorumsuzluk örneğidir.

Ülkemizde tarımda üretim neredeyse durma noktasında. Verimli tarım alanları sanayi, lüks rezidanslar, turizm işletmeleri, konut vb alanlarla katledilmiş ve münbit araziler yok olma noktasına getirilmiştir. Ülkemizin en önemli tarım ürünlerinin ithal edilmesi vehametin boyutunu göstermektedir. Bu güne kadar var olan tüm siyasi oluşumların ve iktidarların bunda sorumluluğu ve payı vardır.

Seçimler:

Yaklaşmakta olan 31 Mart 2019 tarihinde yerel yöneticileri seçeceğiz; belediye başkan ve il ve belediye encümeni ile muhtarları. Bunların ekonomiye doğrudan etkileri çok fazla değildir.
Bu seçimin sonucu yaşadığımız ve seçim sonuna ötelenen ekonomik sorunlara bir çare olmayacak.

Bizler gene ekonomik sorunları yaşarken siyasiler ikincikli söylem ve davranışlarına devam edecekler ve birbirlerine üstünlük sağlamak için sürdürdükleri doğru olmayan propagandalarını sürdürecekler.

Seçimlerden sonra hiç bir siyasi oluşum bizleri hatırlamayacak ve seçim öncesi abartılı vaatlerini unutarak değişik bahaneler ileri sürecekler.

Biz gene başbaşa kalacağız, birbirimizin yüzüne bakacağız, birbirimize yaslanacağız, birbirimizi kaldıracağız.

Biraz sükünet, itidal ve idrak lütfen. Birbirimizi kıracağımız bir seçim yerine birbirimize saygı ve sevgi duyacağımız güzel günleri konuşalım. Çocuklarımızı geleceğe özgür düşünce ve sevgi ile hazırlayalım.

Kuşkusuz herkesin gönlünde bir siyasi düşünce ve kendisine doğru gelen aday/adaylar vardır. Birbirimizi farklı siyasi düşüncede ve inançta olduğumuz için ayıplamayalım, dışlamayalım.  Hepimz aynı gemideyiz, aynı gök kubbenin altında bu güzel Vatan’da yaşıyoruz.

Bırakın siyasiler kendi içlerinde birbiri ile didişip oyalansınlar.

Seçim günü hangi siyasi partiye ve kime istiyorsanız gidin ona oy verin olsun bitsin.

Share and Enjoy !

0Shares
0

0
0

Share

About Author

(0) Readers Comments

Leave a reply

Bir cevap yazın